ZWYCIĘSTWO SENIORÓW PO TRUDNYM SPOTKANIU W BARŁOGACH !

W niedzielne, słoneczne popołudnie Tulisia wybrała się do Barłóg na kolejne spotkanie ligowe w którym liczyły się tylko i wyłącznie kolejne 3 punkty i przedłużenie serii zwycięstw z rzędu do 9.

Mecz szczególnie w pierwszej połowie należał do wyrównanych. Tuliszkowianie jak zwykle próbowali rozgrywać piłkę krótkimi podaniami, natomiast gospodarze odgryzali się dłuższymi zagraniami w kierunku szybkich graczy z przodu. Akcje Lisów często zostały jednak rozbijane około 25 metraod bramki przeciwników. W końcu w 30 minucie składny atak zakończył strzałem Jakub Cieślak jednak mocno uderzona piłka wylądowała na poprzeczce. Tulisia oprócz tego zagroziła kilkukrotnie bramce Sparty po stałych fragmentach, jednak gra była poniżej oczekiwań.

W drugiej połowie Tulisia ruszyła do bardziej zdecydowanego, agresywniejszego ataku. W 67 minucie spotkania A. Stolarek grający na nietypowej dla siebie pozycji środkowego pomocnika zagrał piłkę podcinką do świetnie wychodzącego S. Mikołajczyka a ten wyłożył piłkę do pustej bramki J. Cieślkakowi, który dopełnił formalności. Po wyjściu na prowadzenie Tulisia kontrolowała spotkanie, czego efektem była bramka na 2:0 Stanisława Mikołajczyka, który po minięciu 3 rywali umieścił piłkę w siatce.
Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, jednak po strzale z rzutu wolnego w 80 minucie i skutecznej dobitce J. Gorgolewski, chorągiewka sędziego najprawdopodobniej niesłusznie powędrowała w górę.
W doliczonym czasie gry szansę na honorową bramkę mieli gracze Sparty Barłogi jednak strzał zawodnika gospodarzy z rzutu karnego był niecelny.

Tulisia dzięki zwycięstwu wróciła po 24 godzinach na fotel lidera.