Seniorzy 4:1 u siebie z Przykoną.

W niedzielę 30 października kolejny mecz na własnym stadionie rozegrali seniorzy Tulisii Tuliszków. Przeciwnikiem lisów była drużyna Teleszyna Przykona znajdująca się w dole ligowej tabeli. Nasza drużyna przystąpiła do meczu w zmienionym składzie. Nieobecni ze względu na kontuzję byli Patryk Janicki oraz Krystian Kruczkowski. Nie zagrał również Kuba Cieślak ze względu na sprawy osobiste.

Od początku spotkania nasz zespół przejął inicjatywę i mimo dość wolnego rozgrywania piłki utrzymywał się na połowie rywala. Pierwszą bramkę w 31 minucie meczu strzelił Szymon kunicki po doskonale rozegranym rzucie rożnym, asystował mu Damian Nowak. Drugi gol to majstersztyk w wykonaniu kapitana lisów w tym meczu Stanisława Mikołajczyka. Stasiu dostał piłkę na około 25 metr i huknął w kierunku okienka bramki. Bramkarz przyjezdnych nie miał żadnych szans, gdyż piłka obiła jeszcze poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się fatalnie. Podobnie jak tydzień temu straciliśmy bramkę w 46 minucie spotkania. Zawodnik drużyny gości Bartosz Kuźnicki zdobył bramkę po uderzeniu głową z 3 metrów. Strata bramki nie wpłynęła jednak źle na naszą drużynę. Mecz dalej toczył się pod nasze dyktando w większości na połowie przeciwnika. Bramkę na 3:1 strzelił Mikołaj Siepka. W 63 minucie spotkania dobił piłkę, która po strzale Szymona Kunickiego i interwencji bramkarza odbiła się od poprzeczki. W 82 minucie meczu faulowany w polu karnym był dobrze dysponowany tego dnia Szymon Kunicki, sędzia odgwizdał rzut karny, którego na bramkę zamienił Jarosław Gorgolewski.

Do końca rundy pozostały 3 mecze. Tulisia zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli tracąc 2 punkty do liderującej Warty Krzymów.

Skład : Dawid Zajdel (46’ Mateusz Szczap) - Szymon Kunicki, Mateusz Raszewski, Jarosław Gorgolewski, Artur Raszewski – Tomasz Kunicki, Damian Hryniuk (75’ Szymon Turek), Miłosz Oblizajek, Damian Nowak (65’ Hryniuk Adrian), Stanisław Mikołajczyk – Szymon Matuszak (46’ Mikołaj Siepka)

Rezerwowi:

Patryk Janicki, Piotr Raszewsi, Łukasz Siepka