Zwycięstwo z Kasztelanią Brudzew w kolejnym sparingu !

W niedzielny poranek, kolejny raz na sztucznym boisku w Uniejowie seniorzy Tulisii rozegrali grę kontrolną, tym razem z drużyną Kasztelanii Brudzew na codzień występującą w Koninskiej Okręgówce.

Nasz przeciwnik zajmuje w swojej lidze wysokie - trzecie miejsce. Zimą jednak w brudzewskim zespole doszło do wielu zmian kadrowych, część zawodników wzmocniła naszego głównego rywala w walce o awans do wyższej ligi - drużynę Tura Turek.

Tego dnia trener Wełnicki nie mógł skorzystać z kilku ważnych zawodników środka pola. Jednak szeroka kadra i kilka "nietypowych" zmian w składzie Tulisii pozwoliły nam stawić czoła wyżej notowanemu rywalowi i odnieść zasłużone zwycięstwo.

Pierwsza połowa to optyczna przewaga w posiadaniu piłki zespołu Kasztelanii, co jednak nie przenosiło się na tworzenie sytuacji bramkowych, ponieważ tych zdecydowanie więcej tworzyli nasi piłkarze. Wysoko ustawiona linia obrony zawężała pole gry przeciwnikowi i akcje Brudzewian kończyły się na 20-25 metrze przed naszą bramką.

Piłkarze Tulisii z kolei tylko własnej niedokładności, oraz braku zimnej krwi zawdzięczają bezbramkowy rezultat gry po pierwszej połowie.

W drugiej części spotkania nastąpiło kilka zmian w obu jedenastkach, mecz nadal był wyrównany, z czasem uwidaczniało się zmęczenie u zawodników, pojawiły się większe wolne przestrzenie na boisku.

Bramki dla Tulisii padły po dośrodkowaniach z rzutów różnych. W pierwszej sytuacji najlepiej w polu karnym odnalazł się Piotr Raszewski i pięknym wolejem zdobył piękną bramkę.

Drugiego gola natomiast zdobył Stanisław Mikołajczyk wykorzystując zamieszanie w polu karnym.

Mimo kilku braków kadrowych pokonujemy więc zespół wyżej notowany 2:0.

Tulisia Tuliszków wystąpiła w następującym składzie :

Mateusz Zajdel - Szymon Kunicki, Jarosław Gorgolewski, Artur Raszewski, Adam Kutkowski - Damian Nowak, Stanisław Mikołajczyk, Patryk Janicki, Szymon Roszyk, Mikołaj Siepka - Adrian Stolarek

W drugiej połowie na boisku wystąpili również Mateusz Szczap, Piotr Raszewski, Andrzej Mijalski, Maciej Laurenciak, Szymon Łuczak i Dawid Janczewski.

A już za tydzień w niedzielę przed naszymi zawodnikami kolejny sprawdzian, o godzinie 11:00 w meczu wyjazdowym zmierzymy się z Polonusem Kazimierz Biskupi.