Historia

Pierwszy klub sportowy w Tuliszkowie działał w okresie międzywojennym do wybuchu wojny. Po wojnie klub reaktywowano w roku 1951. Działalność zawieszono w roku 1967. W ro­ku 1981 grupa działaczy postanowiła za­wiązać klub piłkarski. Pod szyldem LZS powołano

M-GKS „Tulisia”. W latach 80 - tych wybudowano stadion z zapleczem. Oprócz płyty boiska piłkarskiego jest także bieżnia, boisko do siatkówki oraz piłki ręcznej. W 1997 roku klub posiadał trzy drużyny - seniorów, którzy występują w klasie A, juniorów oraz trampkarzy.

W 1985 roku na terenie miasta i gminy działało 10 Ludowych Zespołów Sportowych. W październiku powołano do życia Ludowy Zespół Sportowy „Tulisia”, który zrzeszał 2 sekcje piłki nożnej (seniorów i juniorów) oraz sekcję tenisa stołowego.

Miejsko – Gminny Klub Sportowy „Tulisia” w Tuliszkowie jest kontynuatorem Klubu Sportowego „Lis” w Tuliszkowie, działającego od 1927 roku, który po przerwie związanej

z okresem II wojny światowej, wznowił działalność w 1947 roku oraz Ludowego Zespołu Sportowego „Tulisia” w Tuliszkowie.

Od dnia 22 grudnia 2000 roku Miejsko – Gminny Klub Sportowy „Tulisia”

w Tuliszkowie jest wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej w dziale A pod numerem rejestru 96.

W skład Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia pod nazwą Miejsko – Gminny Klub Sportowy „Tulisia” wchodzili: Zdzisław Cichy, Michał Klimczak, Bogdan Poprawski, Zenon Smolarz.

Drużyna „Tulisii” Tuliszków (rok 1986)

W listopadzie 2014 r. prezesem został Szymon Kunicki.

Drużyna "Tulisii" Tuliszków (rok 2015)

Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
676e5acc7375e3cc09b1db40c6ad37ac67256cf0
Przepraszamy. Wystąpił błąd naszego serwera