Pierwszy sparing - Golina 24-01-14 r.

Podopieczni Przemysława Wełnickiego pokonali zespół LZS Polonia Golina 1:0 po bramce Adriana Stolarka (wraca do zespołu Tulisii po roku gry w Warcie Helenów Kramsk) i asyście Jarosława Gorgolewskiego.

Skład MGKS Tulisia Tuliszków:

Mateusz Zajdel - Raszewski Artur, Raszewski Mateusz, Kutkowski Adam - Czubiński Karol, Gorgolewski Jarosław, Kruczkowski Krystian, Kunicki Szymon, Gorgolewski Paweł - Stolarek Adrian, Janicki Patryk.

Ponadto wystąpili również Siepka Łukasz - bramkarz, oraz Kajetan Jasak, Tomasz Kunicki z zespołu juniorów i Szymon Łuczak również z zespołu juniorów.

Spotkanie w pierwszej połowie dość wyrównane, jednak to Tulisia stworzyła więcej groźnych sytuacji. Raz po szybkiej wymianie podań z pierwszej piłki sytuacji sam na sam nie wykorzystał Patryk Janicki. Ten sam zawodnik trafił również w poprzeczkę po pieknym strzale z rzutu wolnego. Swoje sytuacje mieli rownież inni zawodnicy po prostopadłych podaniach Jarosława Gorgolewskiego oraz Krystiana Kruczkowskiego. Do przerwy mieliśmy więc remis 0:0.

Po przerwie lepiej piłką operował zespół gospodarzy co pozwoliło im na stworzenie kilku groźnych sytuacji, ale dobrze dysponowany tego dnia był nasz bramkarz Łukasz Siepka, oraz blok defensywny zespołu z Tuliszkowa. Tulisia również miała swoje okazje do zdobycia bramki, ale brakowało trochę spokoju oraz cierpliwości w rozegraniu piłki. Bramka dla Tulisii padła po świetnym dośrodkowaniu Jarosława Gorgolewskiego i strzale głową Adriana Stolarka!

W dzisiejszym sparingu z różnych względów nieobecnych było aż 12 zawodników którzy rozpoczęli przygotowania z zespołem Tulisii. Nieoficjalny debiut zanotowali również dwaj młodzi zawodnicy zespołu Juniora Młodszego.

Spotkanie to okazało się doskonałym materiałem do analizy dla naszego trenera, już za tydzień kolejny sprawdzian, tym razem zmierzymy się z zespołem Zjednoczonych Rychwał. Dokładną datę, miejsce i godzinę spotkania podamy do informacji w tygodniu.