Remis w derbowym meczu Seniorów

W niedzielne popołudnie 24 maja seniorzy Tulisii Tuliszków zremisowali 0:0 w meczu "derbowym" z zespołem Zjednoczonych Rychwał.

Ranga meczu derbowego podziałała mobilizująco zarówno na zawodników jak i widzów tego spotkania. Frekwencja była bardzo wysoka, a na boisku nikt nie "odstawiał" nogi, dominowała przede wszystkim walka.

Pierwsza połowa bardzo wyrównana, gra toczyła się głownie w środku pola, na boisku mieliśmy dużo walki, brakowało jednak jakości przy ostatnim podaniu, oraz strzałach na bramkę.

Druga część spotkania była już zdecydowanie ciekawsza. Momentami zarysowywała się przewaga Tulisii i goście zmuszani było do głębszej obrony, jednak poza jedną stuprocentową sytuacją, akcje zarówno jednego jak i drugiego zespołu kończyły się na strzałach niecelnych, zablokowanych, bądź przechwyconych przez bramkarzy.

Jak na derby przystało, licznie zgromadzeniu na stadionie kibice nie zobaczyli pięknej, efektownej gry, a agresywną, zdecydowaną i ambitną walkę o każdą piłkę. Remis jest sprawiedliwym winikiem.

Dla zespołu Tulisii jest to niestety koeljny już, czwarty remis. Cieszyć może natomiast fakt, ze w rozgrywkach ligowych A klasy jesteśmy jedynym niepokonanym zespołem w 2015 roku po 4 zwycięstwach oraz 4 remisach.

Tulisia Tuliszków wystąpiła w następującym składzie:

Mateusz Zajdel - Szymon Kunicki, Mateusz Raszewski, Zbigniew Raszewski, Mikołaj Siepka - Szymon Roszyk (Jakub Cieślak), Mateusz Pingot, Damian Hryniuk (Maciej Dominiak), Stanisław Mikołajczyk, Adrian Stolarek (Andrzej Mijalski) - Patryk Janicki

Pozostali rezerwowi: Grzegorz Koniusz, Adam Kutkowski, Artur Raszewski, Adrian Kurzawa.

Trener: Przemysław Wełnicki
Kierownik drużyny: Leszek Zajdel