Remis na inauguracje rozgrywek ligowych w wykonaniu Seniorów

W meczu rozegranym 30 sierpnia o godzinie 17.00 na boisku w Tokarach zespół Tulisii zremisował 1:1 z miejscowym Orłem Kawęczyn.

O pierwszej połowie tego spotkania wypadałoby napisać, że się po prostu "odbyła". Pp dośrodkowaniu z bocznego sektoru boiska tracimy bramkę i mimo wydawałoby się optycznej przewagi w posiadaniu piłki, nasza gra jest powolna, ospała i razi niedokładność podań naszych zawodników. Gospodarze natomiast mądrze się bronią i poprzez bardzo szybkie wyprowadzanie piłki starają się tworzyć zagrożenie pod naszą bramką.

Na drugą połowę wychodzimy bardzo zmotywowani i już od początkowych fragmentów daje się zauważyć dużą przewagę naszego zespołu. Gospodarze również starają się podwyższyć prowadzenie, jednak to nasz zespół przeważa, stwarzając groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. Popłoch w szeregach Orła siały przede wszystkim akcje oskrzydlające, jednak brakowało precyzji przy wykonywaniu ostatniego podania, bądź też próby strzałów były blokowane czy też minimalnie niecelnie.
Bramka wyrównująca padła po dośrodkowaniu wprowadzonego w drugiej połowie Szymona Roszyka i strzale Kuby Cieślaka, który również mecz rozpoczął na ławce rezerwowych.
Wysoka temperatura i ambitna walka o każdy fragment boiska sprawiła, że spotkanie to kosztowało zawodników jednej jak i drugiej drużyny wiele sił. W związku z tym zmiany przeprowadzone przez trenera Wełnickiego w trakcie spotkania wprowadziły wiele ożywienia do gry naszego zespołu i sprawiły, że przewaga naszego zespołu rosła z minuty na minutę.
Po czerwonej kartce dla Stanisława Mikołajczyka ostatnie fragmenty spotkania musieliśmy radzić sobie w dziesiątkę, jednak mimo to stworzyliśmy w tym czasie kilka groźnych sytuacji, po jednej z nich być może należał się nam rzut karny, jednak gwizdek sędziego milczał i mecz zakończył się podziałem punktów.

Tulisia wystąpiła w następującym składzie : Siepka Łukasz - Kunicki Szymon, Raszewski Piotr, Raszewski Zbigniew, Kutkowski Adam - Stolarek Adrian, Hryniuk Damian (Pingot Mateusz), Gorgolewski Jarosław (Kruczkowski Krystian), Mikołajczyk Stanisław, Siepka Mikołaj (Cieślak Kuba) - Nowak Damian (Roszyk Szymon)

Pozostali rezerwowi : Andrzej Mijalski, Grzegorz Koniusz, Mateusz Zajdel

Już za tydzień w niedzielę o godzinie 17.00 rozgrywki ligowe powrócą na stadion w Tuliszkowie, naszym przeciwnikiem będzie SRW Łuczywno.

W środę 2 września natomiast, o 17.00 zmierzymy się z beniaminkiem Ligi Okręgowej - Wichrem Dobra w ramach rozgrywek o Puchar Polski. Spotkanie to również rozegrane zostanie w Tuliszkowie.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO KIBICOWANIA NASZYM PIŁKARZOM!!