Przekonujące zwycięstwo Seniorów na zakończenie rundy

Kolejną kanonadę strzelecką zaprezentowali seniorzy Tulisii w ostatnim meczu ligowym rundy jesiennej 2015/2016. Po 4 bramkach Kuby Cieślaka, 3 Stanisława Mikołajczyka, oraz jednej Piotra Raszewskiego i Szymona Kunickiego pokonaliśmy Nałęcz Babiak 9:0!

Pogoda tego dnia nie zachęcała do przybycia na modernizowany właśnie Stadion W Tuliszkowie​. Jednak Ci, którzy pojawili się na trybunach, na pewno nie żałowali swojej decyzji.

Strzelanie, już w 8 minucie rozpoczął kapitan naszego zespołu Piotr Raszewski, wykorzystując zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Adama Kutkowskiego. Kolejne dwie bramki w odstępie zaledwie 3 minut zdobył Kuba Cieślak, a asysty zaliczyli kolejno Stanisław Mikołajczyk oraz Tomasz Kunicki. Po kwadransie gry mieliśmy więc wynik 3:0.
W 35 minucie Tomek Kunicki obsłużył świetnym podaniem swojego starszego brata, ten zamykając ładną, zespołową akcję naszego zespołu podwyższył wynik spotkania na 4:0.
Na przerwę schodziliśmy wiec z czterobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Tulisii, po 5 minutach gry i dwóch bramkach Stanisława Mikołajczyka na tablicy widniał już wynik 6:0. Świetna asystę przy jednej z bramek zaliczył Adrian Stolarek.
W 60 minucie po rzucie rożnym dla gości, Mateusz Zajdel szybkim wznowieniem gry po wyłapaniu dośrodkowania, "uruchomił" Kubę Cieślaka, który z dużym spokojem w sytuacji 1 na 1 pokonał bramkarza gości. 5 minut później mieliśmy podobną sytuację, szybkie wznowienie gry od bramki, Damian Hryniuk zagrywa na wolne pole do Patryka Janickiego, a całą akcję kończy Kuba Cieślak zdobywając czwartą bramkę w tym spotkaniu.
Ostatniego gola, kompletując w ten sposób hattricka, w 80 minucie zdobył Stanisław Mikołajczyk.
Mimo kilku dogodnych sytuacji, licznik strzelecki Tulisii tego dnia zatrzymał się na liczbie 9.

Cieszy nie tylko sam wynik, ale również styl gry naszego zespołu. Mino trudnych warunków pogodowych, doskonale przygotowana do gry płyta boiska z czasem stała się bardzo grząska, co jednak nie przeszkodziło piłkarzom w konstruowaniu wielu ciekawych, oskrzydlających akcji zespołowych. Goście nie potrafili znacząco zagrozić naszej bramce, a kiedy już udało im się stworzyć ciekawą sytuacje, na posterunku był zawsze nasz bramkarz oraz defensorzy, którzy tego dnia współpracowali ze sobą bezbłędnie. Zdominowaliśmy zdecydowanie poczynania boiskowe, długo utrzymując się przy piłce, tworząc akcje zaczepne raz jednym, kolejny raz drugim skrzydłem. Doskonale wyglądała zmiana tempa, oraz kierunku rozgrywania piłki. Po niepowodzeniach meczu wyjazdowego do Wierzbinka, gdzie poza obroną, nie funkcjonowało w naszej grze zupełnie nic, wczorajszy mecz był najlepszą z możliwych rekompensatą. Wysokie zwycięstwo, zupełna dominacja i widowiskowa gra na pewno mogły cieszyć publiczność zgromadzoną na stadionie w Tuliszkowie.

Rundę Jesienną zmagań A klasy kończymy na 3. miejscu, ze stratą tylko 1 punktu do liderującego Tura Turek. Szkoda kilku pechowo straconych punktów, jednak po dobrze przepracowanej zimie, kilku powrotach do treningów zawodników, z których nie mogliśmy korzystać jesienią, na wiosnę będziemy walczyli o awans i powrót do Klasy Okręgowej!