Mecz niewykorzystanych okazji

W piątym już meczu ligowym tej wiosny, w którym Naszym przeciwnikiem był sąsiadujący w tabeli zespół Czarnych Ostrowite, straciliśmy pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach, mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Przy licznie zgromadzonej publiczności na tuliszkowskim stadionie to Tulisia jako pierwsza śmielej zaatakowała. Zespół gości nastawiony był wyłącznie na grę z kontrataku, pozwalając Naszym zawodnikom na swobodne rozgrywanie piłki nawet na własnej połowie boiska. W 25 minucie świetnym wprowadzeniem piłki popisał się Zbigniew Raszewski, odnajdując szybkim podaniem Patryka Janickiego, ten z kolei pięknym prostopadłym podaniem obsłużył Adriana Stolarka i mieliśmy 1:0. Był to piąty kolejny mecz tego zawodnika, w którym strzela gola. Bramka podziałała jednak na Nasz zespół "usypiająco". Zaczęliśmy popełniać proste błędy w rozgrywaniu piłki, wkradła się lekka nerwowość, co starali się wykorzystać goście.
Przyniosło to efekt w ostatnich fragmentach pierwszej połowy, kiedy to po rzucie wolnym i błędzie w kryciu tracimy bramkę "do szatni".

Druga połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy, sytuacje pod bramką rywali mnożyły się jedna za drugą. Akcje skrzydłami zakończone dośrodkowaniami, strzały z dystansu, groźne stałe fragmenty gry siały postrach w polu karnym rywali. Brakowało jednak zimnej krwi, odrobiny precyzji w wykończeniu akcji, bądź też z dobrej strony pokazywał się bramkarz przyjezdnych. Czarni nastawili się na ostrą walkę o każdy fragment boiska i szybkie kontrataki, wyprowadzane z pominięciem drugiej linii. W takiej właśnie sytuacji strzelili nawet bramkę, jednak jeden z zawodników gościu był na pozycji spalonej i nie została ona uznana.

Zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki, oraz liczne sytuacje podbramkowe nie wystarczyły dzisiejszego dnia do odniesienia zwycięstwa. Goście oddając tak naprawdę tylko jeden celny strzał na Naszą bramkę, po ambitnej walce "wyrywają" Nam jeden punkt i mecz kończy się wynikiem 1:1. Szkoda niewykorzystanych szans, gdyż dzięki zwycięstwu mogliśmy awansować na drugiej miejsce w tabeli.

Za tydzień, w niedziele o godzinie 11:00 zmierzymy się z wiceliderem tabeli, zespołem SKP II Słupca!