Kolejne zwycięstwo Seniorów!

W słoneczne, niedzielne popołudnie, o godzinie 16:00 kolejnym ligowym przeciwnikiem Tulisii był zespół GKS Osiek Wielki. Po niezbyt emocjonującym spotkaniu zwyciężyliśmy 4:0.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga naszego zespołu w posiadaniu piłki , kilka doskonałych okazji do strzelania bramki i tylko jednobramkowe prowadzenie do przerwy. Strzelcem bramki w 40 minucie spotkania był Stanisław Mikołajczyk.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Goście nie wykazywali chęci do odwrócenia losów spotkania, ograniczyli się do obrony własnej bramki poprzez głębokie ustawienie w defensywie. Nasi zawodnicy mieli dużo miejsca na konstruowanie akcji nawet na połowie przeciwnika, jednak tego dnia brakowało w naszej grze trochę dynamiki, akcje rozgrywane były ospale, co jednak nie przeszkadzało naszym zawodnikom w stworzeniu kilku groźnych sytuacji. Tego dnia jednak bardzo dobrze dysponowany był bramkarz przyjezdnych, bądź też brakowało precyzji w wykańczaniu akcji, co mogło sprawić że wynik byłby zdecydowanie bardziej okazały. Po bramce Kuby Cieślaka w 53 minucie, świetnym strzale Adama Kutkowskiego z rzutu wolnego i dynamicznym rajdzie prawym skrzydłem Damiana Nowaka odnieśliśmy zwycięstwo 4:0.

Podsumowując, mecz nie był na pewno porywającym widowiskiem, ale cieszyć może spokojne i pewne zwycięstwo naszego zespołu. Duże natężenie meczów ligowych i pucharowych w ostatnim czasie mogło mieć wpływ na dynamikę gry naszego zespołu, na szczęście w najbliższym czasie przed nami pozostają tylko zmagania ligowe. Końcowe mecze rundy jesiennej będą kluczowe dla układu tabeli konińskiej A klasy! Zapraszamy serdecznie do wspierania naszych piłkarzy!