Porażka z beniaminkiem Ligi Okręgowej

Porażką 0:1 zakończył się kolejny przedsezonowy sprawdzian seniorów Tulisii Tuliszków. Tym razem minimalnie lepszym zespołem okazał się Strażak Licheń Stary, z którym jeszcze w poprzednim sezonie rywalizowaliśmy w rozgrywkach A Klasy.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej piłką operowali goście, rozgrywając ją bardzo spokojnie i rozsądnie. Nie przynosiło to jednak efektu bramkowego, poza kilkoma groźnymi sytuacjami które kończyły się niecelnymi strzałami, goście nie zagrozili poważniej bramce strzeżonej przez naszego juniora, Dominika Górskiego.
W zespole Tulisii brakowało dokładności, co powodowało częste straty piłi przy wyprowadzaniu i brak ciekawych, składnych akcji. Odnotować możemy jedynie ładne dośrodkowanie Adriana Stolarka i strzał głową Damiana Nowaka, po którym efektowną obrona wykazać sie musiał bramkarz gości - Marcin Wojciechowski.

W drugiej części spotkania trener Przemysław Wełnicki dokonał kilku zmian w składzie.

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Tulisie bliski strzelenia efektownej bramki przewrotką był Szymon Roszyk, jednak jego strzał obronił bramkarz przyjezdnych.
W takiej samej sytuacji, jednak już po drugiej stronie boiska, goście byli zdecydowanie skuteczniejsi i po wrzuceniu piłki z narożnika boiska, zdobyli jedyna bramkę w tym meczu.
W dalszej części obserwowaliśmy kilka sytuacji bramkowych zarówno z jednej jak i drugiej strony, jednak strzały zawodników lądowały obok bramki, bądź też na posterunku znajdowali się bramkarze.

Tulisia Tuliszków spotkanie rozpoczęła w składzie:

Dominik Górski - Szymon Kunicki, Zbigniew Raszewski, Artur Raszewski, Adam Kutkowski - Mikołaj Siepka, Damian Hryniuk, Jarosław Gorgolewski, Damian Nowak, Adrian Stolarek - Kuba Cieślak.

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Dawid Zajdel w bramce, dla ktorego był to debiut w zespole seniorów, Grzegorz Koniusz, Stanisław Mikołajczyk, Szymon Roszyk, oraz juniorzy Tomek Kunicki, Szymon Matuszak, Szymon Łuczak i Miłosz Oblizajek.

Kolejny sprawdzian już w najbliższą niedzielę, o godzinie 18:30 w Stawiszynie zmierzymy się z miejscową Koroną.

A już niedługo kolejna niespodzianka na naszym kanale TulisiaTV, krótki filmik z tego właśnie spotkania widziany oczami arbitra