Wysokie zwycięstwo seniorów w Wierzbinku.

Ostatnie 2 tygodnie dla seniorów MGKS Tulisia to prawdziwy piłkarski maraton, najpierw łatwo wygrany mecz z osłabionym Nałęczem Babiak 0:5, później zacięte pucharowe spotkanie z IV ligową Victorią Września w Pucharze Polski i porażka 1:2, po której wyraźnie brakowało energii na ligową potyczkę z Wartą Krzymów przegraną 0:1.

Jednak kończymy wszystko happy endem i wygrywamy w Wierzbinku z miejscowym Górnikiem 0:5. Wygrana cieszy tym bardziej, ponieważ Górnik to trudny rywal, który rzadko traci u siebie punkty, na domiar tego niemal cała ligowa czołówka straciła punkty w swoich spotkaniach i Tulisia zrównuje się tym samym w ligowej tabeli z liderem Wartą Krzymów.

Mecz z Górnikiem Wierzbinek był w pełni kontrolowany przez Lisy od pierwszej do ostatniej minuty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2 po dwóch trafieniach Kuby Cieślaka, jednak oprócz tych bramek nasi piłkarze mieli jeszcze około 4 dogodnych sytuacji, gdzie albo górą był bramkarz Wierzbinka albo brakowało precyzji.

Druga odsłona spotkania to szybkie 3 bramki Lisów. Najpierw wychodzącego z bramki bramkarza uprzedza na 20 metrze Kunicki Tomasz i mamy 0:3, później zamieszanie przed polem karnym wykorzystuje Janicki Patryk oddając precyzyjny strzał na 0:4, wszystko przypieczętowuje strzałem z rzutu karnego Jarosław Gorgolewski ustalając wynik spotkania na 0:5.

Ostatnie 20 minut meczu to festiwal niewykorzystanych sytuacji przez nasz zespół, wynik mógł być znacznie wyższy, lecz cieszy pewna wygrana.