Trzy punkty seniorów na wyjeździe !!!

W niedzielnym, wyjazdowym meczu, seniorzy odnieśli kolejne cenne zwycięstwo. Tym razem pokonaliśmy Teleszynę Przykona 3:1.

Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00 w Psarach, gdzie położony jest stadion Teleszyny. Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków lisów, dwa dośrodkowania ze skrzydeł wylądowały jednak za bramką przeciwnika, było to spowodowane bardzo silnymi podmuchami wiatru które utrudniały grę. Już w 6 minucie spotkania udało się stworzyć sytuację, po której padła pierwsza bramka. Miłosz Oblizajek obsłużył prostopadłym podaniem wchodzącego z prawego skrzydła Szymona Matuszaka, a ten ze stoickim spokojem pokonał bramkarza gospodarzy. Już trzy minuty później po błędzie naszej defensywy i niepotrzebnym faulu goście wyrównali z rzutu karnego. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando Tulisii, jednak gospodarze po odbiorze piłki, stawali się bardzo groźni. Posyłali górną piłkę do napastnika, który liczył na błąd naszych obrońców. Około 20 minuty spotkania po takiej właśnie akcji gospodarzy, przy której dużą rolę odegrał wiatr, słupek uchronił nas od utraty bramki na 2:1. Kolejne minuty to kilka niecelnych strzałów z naszej strony zarówno z za pola karnego jak i po dośrodkowaniach. W 45 minucie w polu karnym faulowany był Kuba Cieślak, który pewnie zamienił rzut karny na bramkę, strzelając tym samym swojego 30 gola w tym sezonie. Do szatni zeszliśmy prowadząc 2:1.

Założeniem na drugą część spotkania było cierpliwe utrzymywanie się przy piłce. Nasi zawodnicy pomimo niskiego prowadzenia grali spokojnie, wymieniając dużą ilość podań i szukając sytuacji po prostopadłym podaniu czy też dośrodkowaniu ze skrzydła. Gra toczyła się na połowie gospodarzy. W 60 minucie jedno z dośrodkowań na bramkę zamienił Jarosław Gorgolewski. Trener Wełnicki pomiędzy 65 a 80 minutą wprowadził wszystkich pięciu rezerwowych. Wydawało się, że spokojnie uda się zakończyć mecz zwycięstwem. W 88 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Wprowadzony na bramkę chwilę wcześniej Dawid Zajdel obronił jednak strzał i zapewnił nam spokojną końcówkę meczu.

Nasza sytuacja wygląda coraz lepiej. Zostały 3 mecze do końca, potrzebujemy 4 punktów do awansu. Kolejne mecze rozegramy kolejno z Orłem Kawęczyn (w Rychwale), Górnikiem Kłodawa oraz Spartą Barłogi.