Pucharowe zwycięstwo po ciężkim boju!

W piękne, środowe popołudnie, w III rundzie Pucharu Polski przyszło nam mierzyć się z wyżej notowanym zespołem Warty Krzymów. Po bramce Adriana Stolarka w 40 minucie spotkania, przy której piękną asystę zanotował debiutujący w pierwszym składzie seniorów Tomasz Kunicki, po ciężkim boju zwyciężyliśmy 1:0.

Pierwsza połowa nie obfitowała w dużą ilość sytuacji strzeleckich. Zarówno jeden jak i drugi zespół starał się pieczołowicie przygotowywać swoje akcje, jednak starania te kończyły się zazwyczaj przed polem karnym przeciwnika. Mieliśmy kilka groźnych dośrodkowań, czy też prób podań prostopadłych do napastników, jednak akcje te kończyły się interwencjami bramkarzy, czy też obrońców na przedpolu bramki.
Lekką przewagę w posiadaniu piłki posiadali goście, jednak to naszemu zespołowi po nieudanej pułapce ofsajdowej w 40 minucie udało się wyjść ma prowadzenie za sprawą Adriana Stolarka.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas w najgorszy możliwy sposób. W niegroźnej sytuacji w środkowej strefie boiska Krystian Kruczkowski faulował przeciwnika, za co otrzymał czerwoną kartkę. Grając w osłabieniu, pozostało nam jedynie walczyć o "dowiezienie" korzystnego rezultatu do gwizdka końcowego. Goście zaatakowali z większym animuszem, a naszym zawodnikom pozostało walczyć ambitnie o każdą piłkę i próbować szybkich kontr. Trzykrotnie ta sztuka udała się naszemu zespołowi perfekcyjnie, jednak zabrakło dokładności przy wykończeniu akcji.
Goście natomiast stworzyli kilka groźnych sytuacji, a po jednej z nich Adam Kutkowski wybijał piłkę z linii bramkowej. Mieliśmy również okazje zobaczyć świetną próbę lobowania bramkarza przez Jarosława Gorgolewskiego, jednak jego strzał z połowy boiska zatrzymał się na poprzeczce bramki gości.
W końcowych fragmentach spotkania Adrian Stolarek będąc w sytuacji 1 na 1 faulował bramkarza Warty, ten próbował samem wymierzyć sprawiedliwość na naszym zawodniku za co otrzymał czerwoną kartkę.

Po ciężkim meczu, doskonałej współpracy w obronie, bardzo ambitnej walce o każdą piłkę, mimo iż to zespół gości przeważał w tym spotkaniu, zwyciężamy 1:0 i w jesteśmy w kolejnej rundzie Pucharu Polski!
30 września na stadionie w Tuliszkowie zmierzymy się ze Spartą Barłogi. Zwycięstwo w tym spotkaniu da nam awans do półfinału rozgrywek, a więc do najlepszej czwórki zespołów Konińskiego OZPN!