Pewne zwycięstwo seniorów z liderem 2 grupy konińskiej A-klasy

Po 3 bramkach Stanisława Mikołajczyka oraz 1 Jarosława Gorgolewskiego na sztucznym boisku w Uniejowie seniorzy Tulisii pokonali zespół Zjednoczonych Rychwał 4:2.

Drużyna Tulisii przez cały mecz kontrolowała wydarzenia na boisku, doskonała murawa pozwalała grać szybko i kombinacyjnie. Pierwszą bramkę po rzucie rożnym wykonywanym przez Adama Kutkowskiego, pewnym strzałem wewnętrzną częścią stropy Stanisław Mikołajczyk pokonał bramkarza Zjednoczonych. Chwilę później po szybkiej składnej akcji ten sam zawodnik oddał silny strzał z 20 metrów podwyższając prowadzenie na 2:0. Dobra gra w obronie nie pozwalała zbliżyć się zawodnikom z Rychwała do naszego pola karnego, mimo to udało im się strzelić bramkę na 2:1 po pierwszym błędzie i stracie piłki w środki pola. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1. Warto zaznaczyć że w tej części gry powinniśmy strzelić jeszcze przynajmniej dwie bramki. Nie wykorzystaliśmy jednak sytuacji sam na sam, a po strzale Patryka Janickiego z 35 metrów w poprzeczkę, dobitka również odbiła się od poprzeczki.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie. Po dobrym rozrzuceniu gry na skrzydło ze środka pola, Damian Nowak podał wzdłuż pola karnego a piłkę do bramki skierował ponownie Stanisław Mikołajczyk. Kolejną bramkę po rzucie karnym podyktowanym za faul na Mikołajczyku zdobył Jarosław Gorgolewski. W drugiej części jeszcze kilka razy zagroziliśmy bramce przeciwnika jednak brakowało skuteczności. Ostatnie 15 minut to otwarta ofensywna gra z obu stron. Drużyna przeciwna zdobyła bramkę po niezłej akcji, w której popełniliśmy drugi błąd.