PASSA ZWYCIĘSTW SENIORÓW TRWA DALEJ!

W niedzielę 15 maja na stadionie przy ulicy Nortowskiej, Tulisia podejmowała plasującą się na 6 pozycji w tabeli Basztę Przedecz. Przystępujący do tego meczu jako lider tabeli gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, bowiem już w 15 sekundzie spotkania, po długim podaniu Jarosława Gorgolewskiego i dośrodkowaniu w pole karne Patryka Janickiego w zamieszaniu podbramkowym, w którym o piłkę walczył Stanisław Mikołajczyk padła bramka samobójcza na 1:0. Goście ledwo co otrząsnęli się po stracie bramki a już w 15 minucie meczu było 2:0, dośrodkowanie z rzutu rożnego Adriana Stolarka na gola zamienił Mateusz Pingot oddając silny strzał głową. Lisy do końca pierwszej części meczu kontrolowały jego przebieg, jednak w poczynaniach gospodarzy brakowało dokładności co sprawiło, że do przerwy gra wyglądała trochę chaotycznie. Duże zagrożenie pod bramką przeciwnika powodowały głównie rzuty rożne i wolne, których było bardzo dużo. Baszta próbowała kontratakować i po jednym z takich kontrataków było groźnie w polu karnym Tulisii jednak doskonale w bramce spisał się Mateusz Zajdel.

Po zmianie stron gra Tuliszkowian wyglądała znacznie lepiej, akcje ofensywne zdawały się zapowiadać kolejne bramki w wykonaniu Lisów jednak raziła nieskuteczność pod bramką gości. Cofnięta do defensywy Baszta w dalszym ciągu raz po raz wyprowadzała groźne kontry, które jednak nie zagrażały bramce Tulisii. W 85 minucie spotkania piłkarze Baszty wykorzystali jeden z nielicznych błędów w obronie gospodarzy w tym meczu i po płaskim wstrzeleniu piłki z lewej strony boiska wzdłuż 16 metra pola karnego i uderzeniu nadbiegającego pomocnika padła bramka na 2:1. W 90 minucie meczu Damian Hryniuk obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i w doliczonym czasie gry Lisy walczyły w dziesiątkę, co spowodowało, że końcówka meczu była bardzo nerwowa lecz wynik nie uległ zmianie i lider pozostał w Tuliszkowie.

Kolejne spotkanie MGKS Tulisia rozegra 22 maja o godz. 17:00 w Barłogach z miejscową Spartą, serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużyny w tej arcyważnej końcówce sezonu, w której to walczymy o upragniony awans. W ostatnim czasie Lisy udowadniają nie tylko sobie ale i kibicom oraz przeciwnikom, że nie trzeba „piłkarskich zaciągów” z zewnątrz żeby dążyć do sukcesu. Najważniejsze przed nami!!! Liczymy na Wasze wsparcie!!! Tylko MGKS!!!

Bramki:Krystian Karolak (1' - sam.), Mateusz Pingot (20') - Mariusz Dorabiała (80')

Tulisia: M.Zajdel - S.Kunicki (77' G.Koniusz), M.Pingot, J.Gorgolewski, A.Kutkowski - K.Kruczkowski, D.Hryniuk - P.Janicki, S.Mikołajczyk, A.Stolarek - J.Cieślak (82' D.Nowak)
Rezerwowi:M.Szczap, M.Raszewski, A.Mijalski, A.Raszewski, P.Raszewski

Baszta: K.Karolak - M.Frydrych, D.Jagodziński, T.Krawiecki (70' G.Bon), K.Chmara - M.Wasilewski (75' R.Górniak), R.Pietrzak, J.Chmara, P.Barański - K.Janicki (60' M.Dorabiała), W.Zasada
Rezerwowi:H.Wroński, K.Grzelczak, D.Markowski

Żółte kartki: Adrian Stolarek, Damian Hryniuk - Mariusz Dorabiała
Czerwone kartki:Damian Hryniuk (za dwie żółte)

Sędziowie: Mateusz Latański (główny), Grzegorz Pawlak, Daniel Majewski (wszyscy KS Konin)