Fantastyczna inauguracja wiosny!!! Lider wraca do Tuliszkowa!!!

W niedzielę 19 marca seniorzy Tulisii zainaugurowali rundę wiosenną meczem rozegranym przy ulicy Nortowskiej z zespołem Gromu Malanów. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry, która toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Z czasem zarysowała się przewaga Lisów w posiadaniu piłki, lecz nie przekładała się ona na sytuacje bramkowe, brakowało dokładności w tzw. ostatnim podaniu. Grom starał się kontratakować i stałymi fragmentami gry stwarzał zagrożenie pod bramką gospodarzy. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie goście stworzyli po rzucie rożnym kiedy to świetnym refleksem wykazał się Mateusz Szczap i wybronił uderzenie głową rosłego napastnika Gromu. Tulisia mocno przycisnęła przyjezdnych w końcówce pierwszej połowy tworząc kilka dogodnych sytuacji. Jedną z nich po podaniu Patryka Janickiego na bramkę strzałem z około 18 metrów zamienił Stanisław Mikołajczyk. Po chwili było już 2:0, bowiem świetnym uderzeniem nad murem z rzutu wolnego popisał się Jarosław Gorgolewski. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona meczu. Po przerwie Lisy ruszyły do zdecydowanych ataków, skuteczne okazały się akcje oskrzydlające, których w pierwszej połowie było niewiele. Już pierwsza z nich przyniosła bramkę, Tomasz Kunicki dograł piłkę z prawej strony boiska do wbiegającego w pole karne Patryka Janickiego, ten zauważył wchodzącego z lewej strony Michała Kozłowskiego, który dopełnił formalności podwyższając na 3:0. Warto dodać, iż Michał zasilił szeregi Tulisii tej zimy i wdać, że świetnie czuje się w nowym zespole, co potwierdzał swoją grą w tym meczu. Na 4:0 po kolejnej akcji oskrzydlającej i kolejnym podaniu „Farmera” podwyższył Stanisław Mikołajczyk. Bramka na 5:0 to trafienie rezerwowego Szymona Turka, który wykorzystał niepewną interwencję bramkarza gości. Na 6:0, kompletują hat-tricka podwyższył Stanisław Mikołajczyk dobijając uderzenie głową Jarosław Gorgolewskiego, które odbiło się od poprzeczki. Kanonadę bramkową w drugiej połowie trafieniem na 7:0 zakończył Patryk Janicki wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem i tym samym potwierdzając swoją fantastyczną dyspozycję w tym spotkaniu. Grom w końcówce meczu stworzył dwie groźne sytuacje, lecz albo brakowało skuteczności, albo świetnie spisywali się nasi bramkarze. Warto dodać, iż trener Przemysław Wełnicki dokonał, aż 6 zmian w tym spotkaniu, pod nieobecność pauzujących za kartki lub z powodu kontuzji kilku podstawowych graczy, okazję do zaprezentowania się mieli młodzi piłkarze juniora starszego MGKS Tulisia. W wyniku porażki Warty Krzymów z Orłem Kawęczyn 0:2 Lisy objęły prowadzenie w ligowej tabeli z minimalną, jednopunktową przewagą nad zespołem Warty.

Skład MGKS Tulisia Tuliszków

Mateusz Szczap (Dawid Zajdel), Michał Kozłowski (Seweryn Rykowski), Jarosław Gorgolewski, Mateusz Raszewski, Miłosz Oblizajek (Szymon Turek), Szymon Matuszak (Mateusz Pingot), Damian Hryniuk (Damian Gepert), Krystian Kruczkowski, Tomasz Kunicki (Piotr Raszewski), Stanisław Mikołajczyk, Patryk Janicki

Łukasz Siepka

Trener : Przemysław Wełnicki