Zwycięstwo Seniorów w ostatnim mczeczu sezonu 2014/2015!

Zwycięstwem 4:1 zakończył się wyjazdowy mecz seniorów z Wartą Pyzdry. Było to spotkanie zamykające sezon 2014/2015.

Bramki w tym spotkaniu dwukrotnie zdobywali Adrian Stolarek i Kuba Cieślak.

Przy pięknej pogodzie, na doskonale przygotowanym boisku w Pyzdrach, z ogromną chęcią gry "piłką" z obu stron widoczną już od pierwszych minut spotkania, mogliśmy spodziewać się ciekawego widowiska.

Pierwsza bramka po przechwycie Jarosława Gorgolewskiego i szybkim prostopadłym podaniu, padła już w 12 minucie spotkania. Jej autorem był Kuba Cieślak. Szybko stracona bramka sprawiła, że gospodarze zmuszeni byli do podjęcia większego ryzyka w grze, co skrzętnie staraliśmy się wykorzystywać i szybkimi, długimi podaniami mijającymi wysoko ustawioną linię obrony uruchamialiśmy naszego napastnika i skrzydłowych. Warta starała się cierpliwie rozgrywać piłkę, przez co narażała się na szybkie kontry z naszej strony. Po jednej z takich właśnie akcji i szybkiej wymianie podań w doskonałej sytuacji znalazł się Szymon Roszyk, jednak zamiast strzelać na bramkę, zdecydował się oddać piłkę do lepiej ustawionego partnera i Adrian Stolarek podwyższył prowadzenie na 2:0. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Krótko po rozpoczęciu drugiej części spotkania Kuba Cieślak podwyższył wynik meczu na 3:0. Około 70 minuty Mateusz Zajdel faulował w polu karnym zawodnika gospodarzy i po pewnym strzale z rzutu karnego zespół Warty zdobył gola kontaktowego. Sytuacja ta pobudziła zawodników z Pyzdr, którzy zaczęli bardzo intensywnie nacierać na bramkę Tulisii. W dogodnych sytuacjach nasz zespół ratowali kolejno Zbyszek, a później Artur Raszewski. Po jednym z pięknych strzałów piłka trafiła w słupek naszej bramki. Po kilkuminutowym natarciu, zaczęliśmy jednak wracać do gry i przenosić ciężar zmagań boiskowych dalej od naszej bramki. W końcowych minutach spotkania decydujący cios zadał Adrian Stolarek. Straconą już wydawałoby się piłkę odzyskał młody Miłosz Oblizajek, popędził wzdłuż linii końcowej i wykładając ją na 5 metr naszemu skrzydłowemu, zaliczył doskonałą asystę.
W związku z dużymi brakami kadrowymi trener Wełnicki powołał na mecz aż trzech zawodników z zespołu Juniora Młodszego, prócz wczesniej wspomnianego Miłosza Oblizajka, byli to również Szymon Łuczak i Damian Gepert. Oboje zaliczyli swój debiut w oficjalnym meczu seniorów, a w ostatniej akcji meczu, tylko i wyłącznie brak zdecydowania spowodował że Damian nie zdobył swojego premierowego gola w drużynie seniorskiej.
Mecz obfitował w bardzo wiele sytuacji podbramkowych. Szybko strzelona bramka sprawiła, że zmusiliśmy gospodarzy do prowadzenia gry i podjęcia większego ryzyka, co doskonale wykorzystywaliśmy wieloma odbiorami piłki w strefie środkowej boiska i szybkimi podaniami mijającymi wysoko ustawioną linię obrony, po których nasi napastnicy bardzo często dochodzili do sytuacji 1x1 z obrońcą bądź nawet z bramkarzem.

Cieszy wysokie zwycięstwo, mądra, dojrzała gra, podtrzymana seria 14 meczów bez porażki i miano "rycerzy wiosny", a więc najlepszej drużyny A-klasy w roku 2015. Mimo że awansowaliśmy z 7 miejsca na 4, to niestety nie udało się nam zająć miejsca na podium, mimo tej samej liczby punktów co zespoły SKP II i Czarnych, niestety przegraliśmy rywalizacje gorszym bilansem meczów bezpośrednich.