Sparing z Wartą Krzymów

Wynikiem 5:2 dla Warty Krzymów zakończył się kolejny sprawdzian zespołu seniorów Tulisii. W początkowej fazie meczu po dwóch bramkach Patryka Janickiego objęliśmy prowadzenie. Następnie nie wykorzystaliśmy dwóch stuprocentowych okazji, w pierwszej zbyt mocno uderzając w sytuacji sam na sam, w drugiej natomiast trafiając piłką w poprzeczkę. Po strzeleniu bramki na 2:1 śmielej zaatakował zespół z Krzymowa stwarzając kilka groźnych sytuacji. Przyniosło to efekt jeszcze przed przerwą, kiedy to Warta wyrównała stan meczu na 2:2 po strzale z rzutu karnego.
Po przerwie strzelali już tylko piłkarze z Krzymowa...
Gol na 3:2 padł po dużym będzie naszego bramkarza. Po chwili kolejny prosty błąd jednego z naszych defensorów i mamy 4:2. Ostatnia bramka to piękne prostopadłe podanie i wykorzystana sytuacja sam na sam.

Podsumowując, za nami kolejna pożyteczna gra kontrolna. Przy stanie 2:0 mogliśmy podwyższyc prowadzenie i kto wie jaki przebieg mogło mieć to spotkanie w dalszej fazie, jednak bramka kontaktowa pozwoliła Warcie złapać wiatr w żagle. Druga połowa rozpoczęła się natomiast od bramki po kuriozalnym błędzie bramkarza i od tego momentu zarysowała się zdecydowana przewaga zespołu z Krzymowa. Bramki padały po indywidualnych błędach technicznych naszych zawodników. Dla trenera sparing ten przyniósł kolejny przydatny materiał do analiz, zawodnikom natomiast pozwoli uświadomić że jeszcze sporo pracy przed nami.

Tulisia wystąpiła w następującym składzie : Mateusz Zajdel - Grzegorz Koniusz, Mateusz Raszewski, Mikołaj Siepka - Adrian Stolarek, Jarosław Gorgolewski, Krystian Kruczkowski, Stanisław Mikołajczyk, Szymon Kunicki - Patryk Janicki i Szymon Roszyk.

W drugiej połowie na boisku pojawili się :

Łukasz Siepka w bramce, Piotr Raszewski, Damian Brzęcki, Adrian Kurzawa, Karol Czubinski i Andrzej Mijalski.

Kolejna gra kontrolna już za tydzień, naszym przeciwnikiem będzie zespół CKS Zbiersk występujący w kaliskiej A-klasie.