Pierwsze wiosenne zwycięstwo juniorów!

W niedzielę, 12.04. o godz. 11 na stadionie w Tuliszkowie drużyna Juniora Młodszego podejmowała hetmana Orchowo. Nasz zespół zwyciężył 3:0 po dwóch bramkach Przemka Szurdygi i jednej Miłosza Oblizajka .

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, oby dwie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych szans na zdobycie bramki. W najlepszej sytuacji na
strzelenie bramki znalazł się Szymon Matuszak, kiedy to po jego strzale piłka trafiła w słupek.Jednak goście również mieli swoje szanse.
Najgroźniej pod Naszą bramką zrobiło się w sytuacji kiedy po złym wznowieniu gry piłki ręką przez naszego bramkarza przeciwnik przejął piłkę i oddał - na szczęście niecelny - strzał. Drugą groźną sytuacją gości był rzut wolny wykonywany pod koniec pierwszej połowy kiedy po strzale z bardzo daleka piłka zaczęła
gwałtownie opadać jednak na całe szczęście nie przelobowała naszego bramkarza i spadłą na górną siatkę bramki.

Druga połowa to większa dominacja drużyny Tulisii, Goście również wypracowali kilka groźnych sytuacji pod Naszą bramką, ale dziś nasz bramkarz był nie
do pokonania. Przy wyniku 0:0 pięknym strzałem w okienko bramki z około 16 metrów popisał się napastnik gości jednak Dawid Zajdel
popisał się świetną paradą i wybił piłkę na rzut rożny. Pierwsza bramka padła po doskonałym przechwycie i jeszcze piękniejszym strzale Przemka Szurdygi sprzed pola karnego w samo okienko bramki gości. Na drugą bramkę nie musieliśmy
długo czekać. Po strzale z rzutu wolnego Szymona Matuszaka bramkarz odbił piłkę przed siebie z czego skorzystał Miłosz Oblizajek i zdobył kolejną bramkę dla Naszego zespołu. Przy wyniku 2:0 zrobiło się gorąco pod naszą bramką po podaniu wzdłuż bramki zawodnik gości oddał strzał
jednak jeden z naszych obrońców zblokował go, po czym kolejną dobra interwencja wykazał
się w bramce Dawid Zajdel i wybił piłkę z linii na rzut rożny. Trzecia bramka wpadła tuż przed końcem spotkania kiedy to po rajdzie z piłką Przemek
Szurdyga wszedł w pole karne i oddał dość lekki strzał, jednak bramkarz gości nie dał rady obronić lecącej piłki i mieliśmy 3:0.
Takim rezultatem zakończył się ten mecz

Tulisia Tuliszków wystąpiła w następującym skłądzie:

Dawid Zajdel - Przemek Szurdyga, Irek Wróblewski, Szymon Łuczak, Robert Czekalski - Damian Gepert, Miłosz Oblizajek (Kpt.), Tomasz Kunicki, Kacper Zawisła, Michał Operacz - Szymon Matuszak.

Po przerwie na boisku pojawili się rownież Kamil Gibasiewicz i Łukasz Pawłowski.

Trener zespołu: Mateusz Zajdel
Kierownik zespołu: Adrian Stolarek
Opieka Medyczna: Roman Wesołowski