Pewne zwycięstwo seniorów z Osiekiem Wielkim

W niedzielę 2 września, na stadion do Tuliszkowa przyjechał zespół GKS Osiek Wielki, który w poprzedniej kolejce pokonał liderującą Wartę Krzymów. Zawodnicy lisów dobrze wiedzieli, że nie mogą zlekceważyć drużyny plasującej się na przedostatnim miejscu. To na co zwracał uwagę przed meczem trener Wełnicki zostało w pełni zrealizowane. Piłkarze grali odpowiedzialnie i byli skoncentrowani.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando naszej drużyny, co potwierdza szybko zdobyty gol. Damian Nowak w 7 minucie, płaskim strzałem z 18 metrów pokonał Kamila Lewandowskiego – bramkarza gości. Lisy prowadziły grę na połowie przeciwnika przez większą część pierwszej połowy spotkania. Mieliśmy kilka rzutów rożnych i strzałów z przed pola karnego. Bramkę na 2:0 strzelił Kuba Cieślak. Po podaniu głową Szymona Matuszaka, Kuba wpadł w pole karne i spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się, lisy grały wysoko wymieniając wiele podań na połowie przeciwnika, który tak naprawdę nie stworzył sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Bramkę na 3:0 strzelił w 58 minucie spotkania Jarosław Gorgolewski. Po dobrym dośrodkowaniu Damiana Nowaka z rzutu rożnego, Gorgol wykorzystał swój wielki atut jakim jest gra głową i przełamując ręce bramkarza wpakował piłkę do siatki. Już 3 minuty później padł kolejny gol. Po wymianie kilku krótkich podań z prawej strony, piłkę od Patryka Janickiego dostał Damian Hryniuk, który silnym strzałem z około 30 metrów podwyższył rezultat na 4:0. Trener Wełnicki w przeciągu kilkunastu minut wprowadził na plac gry czterech zawodników (weszli kolejno : Adrian Hryniuk, Szymon Turek, Mikołaj Siepka, Piotr Raszewski, zmieniając : Damiana Nowaka, Tomasza Kunickiego, Szymona Matuszaka oraz Mateusza Raszewskiego). Gol na 5:0 padł w 86 minucie spotkania, Kuba Cieślak w indywidualnej akcji został sfaulowany w polu karnym, sędzia odgwizdał rzut karny, którego pewnie wykorzystał sam poszkodowany. W 88 minucie indywidualną akcją popisał się Patryk Janicki, który minął kilku obrońców biegnąc wzdłuż pola karnego i z 16 metrów mierzonym strzałem w krótki róg bramki wpisał się na listę strzelców. Ostatni gol padł w 90 minucie, swoje pierwsze trafienie w drużynie seniorów zanotował Szymon Turek, wykorzystując świetne podanie Kuby Cieślaka, tym samym ustalił wynik spotkania na 7:0.

Cieszy kolejna wysoka wygrana i powrót na fotel lidera, jednak nie popadamy w huraoptymizm i twardo stąpamy po ziemi mając w pamięci poprzedni sezon. Dwa następne mecze zagramy na wyjeździe z dobrze grającymi u siebie drużynami z Łuczywna i Przedeczy, które też nie mają „najlepszych” boisk w lidze.