Mała Liga Mistrzów w Tuliszkowie

W dniu 4 marca na Hali w Tuliszkowie odbył się turniej „Mała Liga Mistrzów 3x3”. W rozgrywkach udział wzięli chłopcy z następujących klubów : Górnik Konin, Sparta Konin, Oranje Turek oraz MGKS Tulisia Tuliszków (rocznik 2009 oraz 2010). Każdy klub wystawił kilka drużyn trzy lub czteroosobowych, w sumie udział wzięło 18 zespołów. Przed rozpoczęciem turnieju rozlosowane zostały nazwy poszczególnych teamów i rozdane naklejki na pierś, dzięki temu chłopcy czuli się jakbygrali w prawdziwej Lidze Mistrzów, reprezentując takie kluby jak Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Bayern Monachium, Borussia Dortmund, VFL Wolfsburg, Chelsea Londyn, Arsenal Londyn, Liverpool, Manchester United, Manchester City, Legia Warszawa, Lech Poznań, Napoli, PSG, AS Roma, Juventus Turyn i AC Milan. Mecze trwały po 5 minut i rozgrywane były na trzech boiskach jednocześnie. W turnieju rozegranych zostało ponad sto spotkań i padło kilkaset bramek. Mimo wielkich starań organizatorów nie udało się policzyć punktów, więc komisyjnie uznano, że zwycięzcą został każdy chłopiec, który wziął udział w rozgrywkach. W tym wieku przecież najważniejsza jest chęć i regularne uczęszczanie na treningi oraz turnieje, wynik to rzecz drugoplanowa. Tak więc każdy klub otrzymał pamiątkową statuetkę, a wszyscy zawodnicy oraz ich trenerzy medale, które wręczył prezes naszego klubu Szymon Kunicki wraz z wiceprezesem Damianem Hryniukiem. Jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu turnieju, udało się go sprawnie przeprowadzić. Pragniemy serdecznie podziękować zawodnikom juniorów naszego klubu, którzy sędziowali w turnieju oraz wszystkim, którzy nawet w najmniejszym stopniu pomogli w organizacji. Turniej sfinansowany został ze środków publicznych otrzymanych z Urzędu Gminy i Miasta Tuliszków.