Autor:

Rafał Pietrzak

Utworzono:

26.10.2016

Osiągnięty w niedzielę wynik w meczu przeciw Tulisii Tuliszków można nazwać zwycięskim remisem. Zespół Baszty Przedecz bronił się praktycznie przez całe spotkanie, remisując 1-1 (0-1). Bramkę na wagę punktu zdobył Mateusz Wasilewski.
Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy, gdyż już w 2 minucie mimo krycia dwóch zawodników rosły gracz przyjezdnych zdołał wygrać z nimi pojedynek główkowy, co zaskoczyło broniącego Krystiana Marciniaka. Po bramce napór Tuliszkowa trwał w najlepsze, na szczęście gdy ponownie trafili do siatki Baszty, zawodnik zamykający akcję znajdował się na pozycji spalonej. W pierwszej połowy gracze z Przedcza nie byli w stanie stworzyć sobie żadnej okazji.
Początek drugiej połowy nietypowo przespali faworyci, a nie nasi zawodnicy, czego skutkiem byłą braka wyrównująca. Na środku boiska piłkę kapitanowi Tulisii odebrał Barański, futbolówka potoczyła się do Konrada Grzelczaka, który zdołał ją utrzymać, po czym oddał ją obiegającemu lewoskrzydłowemu Baszty. Patryk podciągnął akcję pod linię końcową boiska i wrzucił piłkę, której nie zdołał przeciąć stoper, dzięki czemu akcję mógł skutecznie zamknąć Wasilewski. Od tego momentu gra nieco się zaostrzyła, a niekiedy zawodnikom obu stron puszczały nerwy. Kilkakrotnie w sytuacjach beznadziejnych w bramce ratował nas Marciniak. Nieoczekiwanie w samej końcówce meczu decydujący cios mogli zadać gospodarze. W kontrze udział brało czterech naszych graczy, a znajdujący się blisko pola karnego Zasada miał do wyboru wystawienie piłki na 16 metr i wrzutkę na zupełnie niepilnowanego Barańskiego. Zdecydował się zagrać krótko, a nadbiegający Chmara huknął wysoko nad poprzeczką.
Tulisia była pierwszym w tym sezonie przeciwnikiem, który narzucił Baszcie swój styl gry, kompletnie dominując w meczu. Wcześniejsze straty punktowe były bardziej winą przedeckiej ekipy niż zasługą przeciwników. Nie dziwi więc fakt, że w pozostałych meczach Tulisia gromi swoich przeciwników.

Bramki: Mateusz Wasilewski (46') - Jakub Cieślak (3')

Baszta: K.Marciniak - T.Konopiński, R.Górniak, T.Krawiecki, M.Kacprzak - M.Wasilewski, J.Chmara, M.Dorabiała, P.Barański - W.Zasada, K.Grzelczak (60' H.Wroński)
Rezerwowi: K.Karolak, G.Bon, D.Grzelczak

Tulisia: D.Zajdel - M.Raszewski, A.Raszewski (83' M.Siepka), D.Nowak (60' M.Oblizajek), J.Gorgolewski, P.Janicki, T.Kunicki (65' S.Matuszak), S.Mikołajczyk, J.Cieślak, D.Hryniuk, S.Kunicki
Rezerwowi: M.Szczap, P.Raszewski, A.Hryniuk, A.Kurzawa

Żółte kartki: Wiktor Zasada, Tomasz Konopiński - Szymon Matuszak

Sędziowie: Damian Gosztkowski (główny), Rafał Wesołowski, Marek Stasiak (wszyscy KS Konin)